עמוד הבית אודות תיק עבודות טיפים מאמרים מן העיתונות לינקים צור קשר
גן דיזיין
מאמרים

הכי ישראלי בגינה

לקראת יום העצמאות מבט החוצה אל סביבתנו היומיומית והקרובה אלינו ביותר.
הצמחים המבוקשים ביותר בגן:
 
עץ: זית. באופן גורף וחד משמעי רובינו חולמים על עץ זית לתפארת. כנראה שכבר נקשרנו אליו מהקונוטציה האופטימית של היונה אחרי המבול וברכת הארץ ושבעת מיניה. הזית דרישותיו מינמליות, הוא ירוק עד (כסוף) ניתן לכבוש את זיתיו ולהפיק שמן. בדומה לתורת הפנג שואי הנשענת על העקרון כי לכל פרט יש אנרגיה והשפעה על הסביבה לזית אנרגיות חיוביות בחוסנו, גזעו העבה, וכח שרידותו בתנאים קשים המשרים תחושת בטחון ,אחיזה בקרקע ושלווה.
 
מטפס: בווגנווילאה כשהיא פורחת קשה לעמוד בפניה.צבעיה העזים יכולים לחסות גג חניה, מחסנים, חומות ,גדרות ומדרונות. הבוגנווילאה קוצנית, חסכונית במי השקיה, ובעלת צימוח מהיר. תכונות אלו עלולות להוות גם חסרון ולכן יש לשתלה בתבונה במקום יאה. הבוגנווילאה נשירה בחורף,לא מתאימה לבריכות בשל עליה המתחלפים ונושרים כל הקיץ, נשירה בחורף ורגישה לקרה. באזורי ההר הגבוה מומלץ לשתול את הזן בוגנווילאה חלקה המתאפיינת בצבע סגול.
 
שיח: ורדים. צמח נחשק ורומנטי.אם לא ורדיה שלמה לפחות שיח אחד ריחני ועז. מועדף זני "כלאי תה" בעלי צימוח של תפרחות בודדות הניתנות לגיזום כפרח קטיף. ניתן לשלב ורד בגן גם כמטפס, מעוצב גזע או בערוגות בשימוש בזן הננסי. ריבוי הזנים, הגנים המיתולוגים, התבגרותו הנאה של הצמח ,גיזומו המיוחד , האגדות והשירים שנרקמו סביבו הפכו את הצמח לאחד האהובים והמבוקשים.
 
בני שיח: פילרגוניום. מלך בלתי מעורער! פורח כל השנה במגוון צבעים רחב באופן צימוח זקוף או זוחל, בפרח גזור או מלא ושפע זנים. נפלא באדניות ומכלים מקשט את מרפסות ארצנו ומגיב היטב לגיזום. הפילרגוניום אינו מפונק בהשקיה ובאזורים חמים ניתן לשתול אותו בצל.
 
אקסמפלר: דקל רובליני. עם סופה של תקופת הצנע וסיורינו בעולם חזרנו עם חלום לגינה טרופית ושדרות דקלים מהירי צמיחה כמו בעולם הגדול. גינות אינסטנט שיראו יפות מיומם הראשון ויזכירו לנו איים טרופים מלאי כל טוב.אנו קוראים לקבוצה הזו "אקסמפלרים". הדקל האהוב והקומפקטי הינו הרובליני. בעל עלים רכים, מומלץ למכלים, לכל תנאי האקלים ויפיפה בזוגות ושלישיות.
 
ארץ תובלת בירק בעלת גנים לתפארת וגינון ציבורי  מושקע הוא חלק מגאוותינו ביום זה על עמאותינו.
 
חג שמח ולא נפסיק לשתול!
זית בכניסה
זית בכניסה
טרסות
טרסות