עמוד הבית אודות תיק עבודות טיפים מאמרים מן העיתונות לינקים צור קשר
גן דיזיין
מאמרים

"מסדרים" את הגינה לסדר

אנחנו חולמים על הרגע שכל הבית כבר יהיה נקי המתנות ארוזות, התבשילים בתנור ונוכל  להביט מהחלון ולראות את האביב הנפלא.
מי שטיפח את הגן כל החורף יכול כעת ליהנות מפרי עמלו , אך גם מי שהיה עסוק בדברים אחרים יכול לעשות זאת כעת בזמן קצר בבחירה נכונה של הצמחים תוך טיול נעים במשתלה (ואולי למצוא שם גם כמה מתנות)וליצר גינה או מרפסת חגיגיים וצבעונים.
 
האביב היא העונה הססגונית ביותר  הכל ירוק מוכתם בפרחים ופרפרים ומלווה בציוץ הציפורים.לאחר תקופת החורף בה רוותה האדמה מים יוצאת השמש מחממת ומפריחה את הצמחים  המגיעים לשיאם טרם התייבשות ויצרת זרעים לתחילת מחזור חיים חדש.
שתילי הקיץ עדין קטנים וחלק מהצמחים טרם התאוששו מהחורף ועודם נשירים.
 
כיצד נביא את האביב לחלון בייתנו?
 
מטפס צבעוני- המנדבילה פורחת כל הקיץ בורוד,אדום או לבן.מתאימות מאוד לעציצים ומרפסות ומקומות מאורים אך ללא שמש יוקדת. תוסיף כתמי צבע על כל עמוד גדר או מעקה או כצמח פינתי.
 
כדים פרחונים- בכל המשתלות ניתן למצוא כעת את פרחי החורף במבצעים ומחירים הזולים יותר מזר פרחים.ניתן לקשט את הכניסה בכמה כדים ולשתול בהם את הפורחים וכך בבא העת נחליפם בצמח אחר ללא צער רב.
 
גרמית צמח רב שנתי חסון שיפרח כל שנה בפסח.  יש לייעד לו פינה בה תוכל הגרמית להתרחב ואף להפנות לכיוון הולכי רגל שיוכלו ליהנות מהמופע המרהיב. הגרמית קלה מאוד לגידול ומופיעה בסגולים, כתומים ולבנים. לצערנו בשעות הערב סוגרת את פרחיה.
 
פילרגוניום מלך הגינה – הידוע בכינויו גרניום ומוכתר ע"י רבים כמלך הגינה בשל מגוון הצבעים והמינים, עמידותו ופריחה כל השנה. כעת מוכרים במשתלה את צמחי ה M מהם מיצרים שתילי גרניום כך שניתן לקנות צמחים גדולים וחסונים במיוחד.
 
גזניה- קשה להתעלם מהחיוניות הכתומה של הגזניה. פרחיה גדולים במיוחד ומאירם את הגינה כשמשות קטנות. קלה לגידול וחסכונית במים מתאימה לערוגות וכצמח בשפת הגינה.
 
מיני חרצית- לחרצית מינים וצבעים רבים. המרגריטה הנפוצה מומלצת כעציץ בית פורח בכל פינה ומאחור יותר בתום הפריחה ניתן לשתול בגינה אך לזכור שלא תפרח עד האביב הבא. החרצית פורחת בצורה מעגלית ונראית כמו זר פרחים. תוסיף כתם מרהיב לחג בכל גינה או מרפסת.
 
פטוניות- את הפטוניות מומלץ לשתול או בסתיו או באביב. צמח רב שנתי המשמש כעונתי הפורח בשלל צבעים. פטוניה מפלית מרהיבה בסלסלות פורחות וכדים וחובבת השקיה סדירה. מי שרוצה לשתול פרחים כת שיפרחו עוד תקופה ארוכה הרי הפטוניה נהדרת לכך
 
חג אביב שמח ופורח!
פילרגוניום
פילרגוניום
חרציות
חרציות
גרמית
גרמית